Marsa Alam, Egypt

28. března 2015 v 10:00 |  travel around the world
Původně jsem tady měla rozepsáno, jak celá tahle dovolená začala.. trochu chaoticky, trochu smutně. Potom, co jsem měla popsaných 5 odstavců prakticky o ničem jsem si řekla, že tuhle rubriku jsem založila, abych vám ukázala nějaká místa a ne abych psala příběhy o tom, jak se to stalo. Takže jsem to všecko zase smazala a začala od znovu. A takhle to dopadlo..

Jen krátce na úvod.. Byla to dovolená Last minute, což znamená, že jsme se rozhodly a za pět dní letěly :D Nikdy předtím jsme takhle sami s mamkou nebyly, takže jsme byly strašně natěšený, nervozni a trochu nevěděly co očekávat. Navíc jsme si neuvědomily, že do Egypta musíte mít pas platný minimálně 6 měsíců, což mamka neměla a na poslední chvíli pospíchala na úřad, aby jí vystali nový pas trvající přesně toho půl roku. I tak na to na letišti koukali dost přísně a ne uplně nadšeně.

Na letišti v Marsa Alam jsme přistáli kolem 5 ráno. Už takhle brzo tam bylo neuvěřitelně teplo a já se radovala, že si za ten týden pořádně ohřeju kostru a načerpám energii zas na další rok. Popravdě jsem se trochu bála cesty z letiště do hotelu, protože jsme předtím z několika zdrojů dostaly mylnou informaci, že by to mělo trvat kolem 4 hodin. Nicméně jsme byly příjemně překvapené, v hotelu jsme byly za necelou hodinu. :)
V 5* hotelu jsem snad nikdy nebydlela a i když jsem slyšela, že egyptské 5* hotely nejsou zdaleka to, co evropské, byla jsem unešená. Sice jsme musely čekat na pokoj, protože takhle ráno pro nás ještě nebyl připravený, ale aspoň jsme si mohly trošku dáchnout u bazénu :)

Co si budeme namlouvat, byla to hlavně odpočinková dovolená, takže tu nebudu popisovat, jak jsme projezdily Egypt křížem krážem, protože to tak nebylo. Spíš bych vám chtěla popsat prostředí a přiblížit egyptskou mentalitu.


Jet do Egypta byl už od mala můj sen.. samozřejmě kvůli pyramidám, ale i když jsme věděla, že je neuvidím, byla jusem nadšená. Popravdě jsem měla asi až moc velká očekávání. Hotel a celý hotelový areál byl nádherný, ale byl uprostřed pouště, což znamená, že za zdí u nebylo nic než písek a kamení. Pro člověka jako jsem já to bylo ale málo.. ráda chodím a poznávám nová místa, takže týden mezi zdmi pro mě byl trošku skličující.

Moře bylo nádherný. V naší zátoce bylo k vidění spoustu druhů ryb a korálů, takže ráj pro šnorchlování. Určitě doporučuju pro lidi co tohle mají rádi, ale já, jakožto člověk co si v moři rád zaplave, jsem byla trošku zklamaná. Moře bylo teplý, až moc teplý a mělký, takže se v něm moc plavat nedalo. :( V tu chvíli jsem vzpomínala na studený chorvatský Jadran.Další věc, která mě tam překvapila byl západ slunce chvíli po 6 večerní.. v 7 už úplná tma. Bohužel jsem se pak už ani nemohla podívat k moři, protože to za tmy bylo zakázané.. chápu, ale byla jsem tím zklamaná. Pro mě tím prostě skončil den a v 9 večer, kdy jsem normálně ještě v pohodě použitelná, jsem usínala a něchtěla nic dělat. :D

A samozřejmě to bychom nebyly my, abychom si k návštěvě nevybraly prostředek léta, tudíž ty největší vedra. :D Smažily jsme se den co den a po týdnu toto měly plné zuby. Připadala jsem si snad ještě unavenější, než když jsme přijely. Jako jediné jsme tam byly "jen" na týden a když jsme se loučily, všichni ostatní co měli pobyt minimálně na 10 dní by jeli nejradši s námi.Egypt je opravdu populární evropskou destinací, protože jsme tam potkali další dva páry ze stejného města jako jsme my. :D

Poslední věcí, kterou bych tady chtěla zmínit jsou egypťani. Ono né každému ta jejich mentalita sedne a dokáže se s jejich povahou vyrovnat. Přiznávám, že mně to šlo docela těžko.. Z počátku ty jejich komplimenty a všechno byly milé, ale v půlce týdne už mi to začalo přerůstat přes hlavu. Dokonce až tak, že se mi ani nechtělo chodit do jídelny na obědy a večeře. Holt jiný kraj, jiný mrav.. ale pak jsem to vzala tak, že my jsme ti, co tam chtějí být a musíme se tomu přizpůsobit. To, že oni to tak třeba nevidí a u nás se přizpůsobovat nechtějí, je věc jiná. Ale takhle.? Je to jejich země, my jsme na návštěvě a i když jsme si za to zaplatily nemalé peníze, neznamené to, že bychom je měly přizpůsobovat tomu, co se líbí jen nám.
Co jsem tím vším chtěla říci.? Malé shrnutí nakonec.. Vybírejte pečlivě období, kdy se do Egypta chcete vydat, protože teploty jsou tam v létě opravdu vysoké. Buďte připravení na jiné chování a jinou mentalitu. Zkontrolujte si platnost pasu a hlavně.. s nikým se nerozcházejte dva dny před odletem, protože by vám to mohlo pořádně pochroumat dovolenou (vím o čem mluvím). :D

Jsem strašně moc ráda, že jsem tu příležistost k návštěvě Egypta dostala a mohla vše poznat na vlastní oči. Doufám, že můj článek nevyzněl tak, že bych Egyptem byla zklamaná, to vůbec.! Spíš jsme chtěla poznamenat věci, kterými jsem byla překvapená a vy se jimi můžete do budoucna třeba poučit. Kvůli tomu jsem se rozhodla tyhle články zveřejňovat. :)

Když to zrovna takhle pěkně vyšlo, chtěla bych vám tu zmítit névý blog mé kamarádky, která má s Egyptem více zkušeností a určitě u ní najdete zajímavé věci :)) http://jana-full-time-traveller.blogspot.ae/

Příště zpět do Evropy, tentokrát do Řecka. Děkuju za přečtení a přeji krásný den :)) Houdička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dovolená v Egyptě Dovolená v Egyptě | Web | 1. února 2017 v 18:39 | Reagovat

Také jsem byl v létě v Egyptě a nedalo se to vydržet. Lepší je tam jen po sezóně nebo v zimě, kdy se dá také koupat.
Jinak moc pěkné počtení a fajn blog.
Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama