London, UK

17. března 2015 v 14:07 |  travel around the world
Můj další článek bude věnovaný hlavnímu městu Spojeného království, Londýnu. V Londýně jsem za svůj život byla 2x, ale když jsem tam byla poprvé, bylo mi možná nějakých 10 a nepamatuju si z toho vůbec nic, takže jsem byla strašně ráda, že si to můžu zopakovat. :))Pokud jste četli článek o Paříži, tak víte, že jsem tam vzala svou nejlepší kamarádku.. a jestli jste ho nečetli, můžu to tu v rychlosti napsat ještě jednou. :D Dostala jsem zájezd pro dva do Paříže, takže jsem tam vzala svou nejlepší kamarádku. Proč to tu vlastně říkám.? Protože v roce 2012 vzala na oplátku ona mě právě do Londýna. A to byla má druhá návštěva.. :)


Letěly jsme na konci května, kdy bylo spíš aprílové počasí. Chvíli teplo, chvíli déšť. Londýn a vůbec celá Anglie je deštěm proslulá, takže by nás asi překvapilo, nebo možná i zamrzelo, kdybychom nezmokly. :D

Bydlely jsme v opravdu krásném hotelu ne moc daleko od centra. Hned ve vedlejší ulici byl Starbucks, takže jsme se často rozmazlovaly dobrým kafíčkem. :) V tu dobu, kdy jsme tam byly, se konaly oslavy výročí královny. Ulice byly vyzdobené vlaječkami, lidé nosili na hlavách královninu podobiznu z papíru.. vůbec to všichni uplně neskutečně prožívali. Bylo strašně fajn tam v tuhle dobu být, i když se nám to pak docela vymstilo.. ale o tom až na konci článku.


Londýn jsem neměla v oku tak jako Paříž, takže jsme většinou chodily podle mapy.. hodně jsme používaly metro, který je v Londýně opravdu obrovský a má pokrytí téměř všude. Nejdřív nám trošku trvalo se zorientovat, protože systém je trochu jiný než třeba v pražském metru, ale nakonec jsme to zvládly. Několikrát jsme se jely podívat na Big Ban a odtud vždy někam došly, ať už k London Eye nebo Buckinghemskému paláci (který byl zrovna kvůli již zmíněným oslavám nedostupný). To mi přišlo na Londýnu stejně fajn jako na Paříži.. hodně památek je tam pohromadě a dá se po nich v klidu chodit pěšky. Nebudu vám je tu vypisovat, protože to můžete vidět v každém průvodci, ale určitě vám doporučuji je všechny navštívit :))


Nevím čím to, ale Británie mi prostě nečím nesedí. Londým je krásný město, který jsme si opět užívala každým douškem, ale britové mi přijdou něčím jiní, zvláštní. Taky mi někdy dost dlouho trvá pochopit britský humor (jestli ho vůbec pochopím). :DD Asi to není jedno z těch měst, do kterých bych se nutně potřebovala vrátit.


Abych nezapomněla, tak v dobu naší návštěvy v Londýně pracovala moje teta, takže nás pozvala do restaurace společně s jejími kolegy z práce. Jely jsme tedy na výlet do okrajové části města a zamířily do krásné typicky anglické restaurace. I to pro nás byla zajímavá zkušenost, protože jsme byly mezi normálními lidmi, kteří nejsou z toho všeho kolem tak strašně vyplašení jako my dvě a to nás tak nějak uklidňovalo. Tak jsme si tam daly pár žejdlíků, které nám vcelku stouply do hlavy. :D Ráno jsme se docela divily, jak že jsme se to vlastně dostaly zpátky do hotelu :D a to jsme prosím pěkně jely sami metrem někdy kolem půlnoci. Na takový zážitky se prostě nezapomíná. Směju se ještě teď, když si to vybavím.


Další super věcí v rámci naší návštěvy byly Olympijské hry. Ty se sice nekonaly přímo v dnech našeho pobytu, ale přípravy na ně už také byly v plném proudu. Náš poslední den jsme se jely kouknout i na olympijský stadion a k němu postavené obchodní cemtrum (možná to je v opačném pořadí, ale určitě chápete co tím myslím). :D Jenže právě to se nám nakonec vymstilo.. jak už jsem zmínila, všude probíhaly oslavy, takže miliarda milionů lidí ka jsme se jen podívaly. Cesta na letiště nakonec pak trvala nějak dýl než jsme předpokládaly a co se nestalo.. uletělo nám letadlo. Noo to není zrovna příjemný zakončení pobytu. Nezbývalo nic jiného, než to vzít s humorem. :D Jak jsme tak chillovaly na letišti, vznikl náš první videoblogísek. :D Pro pobavení se můžete podívat právě tady. Myslím, že to stoji za to :D


Tak tohle byly mé poznatky z návštěvy Londýna.. zas je to hlavně o tom, s kým tak trávíte čas. Díky mé nejlepší kamarádce to bylo něco skvělého.. výlet plný smíchu a dobrodružství. Nakonec byl tohle náš poslední společný výlet, protože pak se naše cesty nějakým způsobem rozešly. Když se má kamarádka o rok později vydala za svým přítelem do NYC, byla jsem strašně zvědavá a čekala na vyprávění. V tu dobu jsem věděla, že nebudu mít příležitost se do Ameriky jen tak podívat.. a dnes.? O další rok později v Americe žiju a říkám si, jak jsou cesty osudu nevyzpytatelné. :))


Příští článek bude už o cestování s mým best buddy, nejlepsím kamarádem, o kterém už jste si mohli přečíst ve článku z Paříže. Tentorkát jsme se na výlet vydali jen sami dva a jak to dopadlo se dozvíte zas někdy jindy.

Vaše Houdička .))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | E-mail | Web | 17. března 2015 v 14:24 | Reagovat

Krásné fotky :))
Já se do Anglie chystám příští pondělí :)
Je vidět, že jste si to tam užili :)
Máš krásný blog :)

2 houdička houdička | 17. března 2015 v 14:36 | Reagovat

[1]: Taky si to tam užij :)) a děkuju.! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama