Holandsko

21. března 2015 v 10:00 |  travel around the world
Jednou z mých dalších zastávek při cestování Evropou bylo Holandsko.. a byl to neskutečnej výlet, který můžu všem jedině doporučit.!! Tento zájezd jsem našla na Slevomatu od stejné cestovky, s jakou jsme byli na Silvestra v Paříži, takže jsem neváhala a šla do toho. Předtím o nás bylo dobže postaráno, tak proč ne i teď :))

Tektokrát jsme se rozhodli vyrazit jen s mým nejlepším kamarádem a pojmout to jako soukromou narozeninovou jízdu ve dvou.! K tomuhle zájezdu se váže až moc vtipných historek, které bude lepší nezveřejňovat, ale aby jste se nedivili proč pořád ty smajlíci všude, jak to píšu tak vzpomínám a musím se smát.!
Holandsko jsem si zamilovala na první pohled a rozhodně se tam vrátím za každou cenu a doufám, že ve stejném složení. Navic jsme toho navštívili poměrně dost a nemohli tomu věnovat tolik času, abychom viděli úplně všechno, takže i to je jeden z důvodů proč chci zpět.
Proč narozeninový výlet.?! Vyráželo se v den narozenin mého nej kamaráda.! To byl důvod vzít nějaký ten drink na oslavu. :D Načali jsme ho docela brzo (ještě na území česka) a samozřejmě hned potřebovali udělat čůrpauzu .DD Nikdo z autobusu se na záchod nehrnul tak rychle jako my dva.. Už v tu chvíli jsem tušila, že tenhle výlet bude stát za to :D .. promiňte všude ty smajlíky, ale jak to píšu, úplně si to vybavuju a musím se smát :D


Noc jsme strávili v autobuse a ráno kolem 6 byla první zastávka a to Naarden, místo pochování J. A. Komenského. Jelikož to bylo opravdu brzo, nebyla to povinná návštěva a kdo chtěl, mohl zůstat v autobuse. My jsme si samozřejmě řekli, že když už, tak už a šli jsme. Navíc bylo fajn rozchodit tu kocovinu :D Venku byla teda šílená zima, ale vidět tu krásnou vesničku stálo za to.


Věděla jsem jaký je program zájezdu, ale místa jsem dopředu nějak negooglovala, takže jsem se vždy nechala překvapit, co nás bude čekat. A že další zastávka za to opravdu stála.. Byla to oblast, která se jmenuje Volendam. Zastavili jsme tam kolem 7 hodiny ráno, takže vycházelo slunce, začínalo se dělat trošku tepleji a já se těšila co dalšího uvidím. Autobus parkoval v takovém jakoby ďolíku, takže jsme museli vystoupat po pár schodech na uměle vytvořený úval a tam mi spadla brada.. Viděla jsem východ slunce nad mořem. Bylo to v době, kdy už mi moře zatraceně chybělo, takže jsem byla nadšená. Ty pocity můžu jen těžko vyjádřit. Procházeli jsme se po břehu tak hodinku, podívali se do přístavu, udělali pád fotek a vyrazili zase dál. Každopádně na tu nádheru nikdy nezapomenu :))
Další zastávkou byl skanzen Zaanse Schans s větrnými mlýny, výrobnou holandských sýrů a vším možným typickým pro tuto oblast. Koupila jsem tam mamče nějaké sýry jako suvenýr a mohlo se pokračovat dál.. není moc co o tomhle místě psát, protože hlavní bylo vidět větrné mlýny a ty jsme viděli, nakoupit suvenýry a ty jsme nakoupili.. tak není čas ztrácet čas a jede se dál. .))
Pak už jsme zamířili rovnou do Amstru. Jen co jsme vystoupili z autobusu, ucítili jsme trávu.. jak typické :D První zastávkou byl samozřejmě Starbucks.!! Nebylo by to ono, kdybych si hned neběžela pro kafe že.?! Počasí nám vyšlo naprosto úžasně, svítílo sluníčko a my si užívali pohled na tohle krásný město. Courali jsme z jednoho konce na druhý a nakonec jsme zakempili na náměstí. Přišlo mi to tam spíš jak jedna velká párty.. všude kolotoče, ruské kolo, hudba. Všichni tam byli tak strašně na pohodu..(nevím, jestli to nebylo třeba omamnýni látkami :D).
Když jsme si chvíli odpočinuli, vyrazili jsme na již zmíněné ruské kolo, což jsme udělali i v Paříži, takže se z toho stala taková naše tradice. Výhled byl parádní.! Škoda jen, že jsme na procházení městěm neměli víc času.. nestihli jsme ani dojít k nápisu Amsterdam.!! :( To bude naše příští první zastávka. :)
Když jsme dorazili do hotelu dala jsem si vanu, protože jsem to zatraceně potřebovala.. po dvou dnech na cestách :D Tom totálně odpadnul.. byla taková sranda ho pozorovat. Lituju, že jsem nepořídila žádnou fotku, protože ani on sám mi do dneška pořádně nevěří :D Tak jsme se vyspali a ráno dobrodružství pokračovalo.


Ne úplně všechny místa, co navštívil zbytek skupiny, byly náš šálek kávy, a tak jsme jednu zastávku vynechali a místo toho si lehli na deku u rybníku :D Jedli jsme, poslouchali písničky, odpočívali.. Někdy je tohle to nejlepší, co člověk může udělat. Fakt jsme si to maximálně užívali. Když se zbytek skupiny dostatečně pokochal miniaturou Holandska, vyrazili jsme dál :) Čekala nás návštěva květinového trhu Keukenhof. Takový množství kytek pohromadě jsem nikdy neviděla.! Bylo to vážně fascinující.

Měli jsme štěstí na fajn lidi, které jsme tam potkali.! Tímto zdravím Niki a Kubu, jestli čtou můj blog :D S nimi jsme si uprostřed parku udělali piknik a užívali si té krásy okolo. :)

Rozepsala jsem se asi trošku víc než jsem měla původně v plánu, ale chtěla jsem vám ukázat, že i za pár korun se toho dá zažít opravdu dost. Holandskou krajinu si nemůžu vynachválit a jak už jsem zmínila, určitě se tam vrátím.! A abych nezapomněla zmínit ještě jeden poslední postřeh z cestování Holandskem.. I když jedete z jednoho konce na druhý, trvá to strašně krátkou dobu. Sama jsem byla vždycky překvapená, že jsme na jihu, když před chvílí jsme byli na severu.. není to prostě velká země, tak jí můžete vzít křížem krážem třeba několikrát děnně :D (neberte mě zas tak úplně doslova..) Tak a to by bylo asi všechno.. :)

Příští článek bude nejspíše trochu víc dovolenkového charakteru někde od moře :)

Určitě pište vaše názory na cestování po Evropě a jestli máte nějaká doporučení, tak sem s nimi.!

Vaše Houdička .)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama