FAQ au pairs :)

13. února 2015 v 23:55 |  FAQ
Stát se a být au pair má několik fází, ke kterými se člověk musí postupně propracovat :) První fáze je začít o tom uvažovat. S tím přichází spoustu otázek, tabulek pro a proti, počítání, zařizování. Druhá fáze: "Budu au pair"přináší ještě víc otázek a ještě víc zařizování. Co si budeme povídat.. a pak je tu fáze: "Jsem v USA a co teď.." coz neni uplně o otázkách, ale pochopení systému, jak že to tady chodí..


A protože sama jsem čerpala informace ze sposty blogů, googlu, a všeho možnýho co se k tomu dá použt... rozhodla jsem se taky přispět svojí troškou do mlýna a sepsat tady pár základních věcí a pravidel.

Pro budoucí au pairky by se taky mohla hodit FB stránka CZECH and SLOVAK (future) Au Pairs in America ! .. tam se toho hodně dozvíte, seznámíte se se spoustou holek co jsou na tom jako vy a můžete se tam na cokoli zeptat.. ale PROSÍM.!! Vyvarujte se otázkám typu: která agentura je nejlepší a podobně.. Na to všechno je tam vlastní dokument FAQ, který vám v lecčem pomůže a vy se tak zbytečně neztrapníte tím, že si neumíte najít ani to základní.. :) To jen tak mezi řečí.. samozřejmě si dělejte to, co uznáte za vhodné, ale tohle je prostě taková moje malá rada..

A teď k věci... Za tu dobu co jsem tady, jsem dostala neskutečně moc dotazů o tom všem, co jsem zmínila nahoře, takže z nich budu čerpat a snad vám to do budoucna k něčemu bude:

Fáze 1

Která agentura je nejlepší.?
To je otázka, na kterou vám asi nikdo přímo neodpoví. Když umíte aspoň trošku používat google a zadáte au pair v USA, ty nejznámějí a největší agentury vám to ukáže samozřejmě jako první. Já jsem si vybrala Student Agency, která spolupracuje z americkou Au Pair Care, pak je tu taky Cool Agent ve spolupráci s Apia, Culturat Care.. Tyhle tři jsou asi nejznámější a největší jistota. Budtě prosím vždycky opatrné ve hedání na vlastní pěst, když narazíte na inzerát, kde vám budou nabízet spoustu peněz, ale letenku si zaplať sama a předem nám něco pošli. Já vím, že to zní asi divně až vtipně a inteligentní člověk by na to neskočil, ale.. prostě vím jaká ta záze hledání je a někdy dělají zoufalí lidí zoufalé činy. To je jen taková poznámečka. Takže když si to dáme dohromady, nemůžu říct, která agentura je ta nej, ale za sebe a svou zkušenost můžu doporučit Studenta, protože se ke mně chovali slušně, vždy mi vyšli vstříc, poradili, zajistili.. stejně tak Au Pair Care se tady o mě hezky stará.. To je moje zkušenost, samozřejmě každý má tu svou vlastní, takže to neberte tak, jako že vám tady něco nutím :)

Co ti to do života dá.?
Za ty skoro 4 měsíce sem změnila názor na hodně moc věcí.. hodně moc myšlenek jsem si utřídila.. uvědomila jsme si jakým směrem chci v životě jít, jsem pryč z toho stereotypního českého života, poznávám spoustu lídí, učím se jazyk, jsem absolutně samostatná a soběstačná.. To je jen pár takových věcí co jsem na sobě zatím vypozorovala. Každý má jiný důvod proč sem chce jet.. Je to taková životní zkouška, která z mého pohledu stojí za to. Abych taky nezapomněla zmínit jednu důležitou věc.. peníze. Vím, že na začátku se do toho něco musí vložit, ale pak se vám to náramně vrátí. A taky nezapomeňte, že za tu dobu co jste tady vás rodiče (nebo kdokoli jiný) nemusí živit.. není to hezký pocit.? Ať už ty vydělané peníze tady použijete na cokoli, utratíte je, budete za ně cestovat, nebo si je prostě přivezete domů. Budou to vaše peníze, které si sami vyděláte a věřte, že ten pocit za to stojí.

Samozřejmě nejsou jen věci co vám tenhle pobyt dá, ale taky vám něco vezme.. Protože ne všichni můžou s vaším nápadem souhlasit a když víte, že v lidech nemáte oporu, snadno na ně rychle zapomenete. Samozřejmě budete rok v jiném prostředí, takže se může po návratu stát, že vás kamarádi zpátky nepřijmou, protože budete prostě někdo jiný.. Člověk musí počítat s obojím, ať pak není ničím zaskočený, ale třeba naopak příjemně překvapený :)

Co angličtina.?
Zbytečně moc holek se angličtiny bojí.. kdyby to bylo tak hrozný, že by jste se tady nedomluvili, v agentuře by vám to na pohovoru řekli bez váhání.. Takže kdo projde pohovorem, který není nic těžkýho, v pohodě to tady v začátcích zvládne i se základní angličtinou .) Ta moje taky nebyla bůh ví jaká, ale progres tu je, takže jsem se sebou spokojená a vy taky určitě budete. Však je to taky jedna z těch hlavních věcí proč jsme tady.. naučit se jazyk :)

V tomhle okamžiku tady zatím peníze nebudu zmiňovat.. ty přijdou na řadu až později.. Jen chci říct, že základní informace vám poskytne agentura zdarma. Platí se vždy až v okamžiku, kdy jste pevně rozhodnutí do toho jít a máte splňeny všechny podmínky pro přijetí do programu .)

Když si promyslíte tyhle věci buď se toho "snu" být au pair vzdáte, nebo do toho půjdete naplno.. a tím se dostáváme sem:

Fáze 2
Když si vyberete agenturu a přijdete tam, postarají se o vás jak nejlíp budou moc.. co by taky ne, když z toho mají peníze že.? :D Já teď tedy popíšu jak to chodí u Student agency..

Potřebuju řidičák.?
Jó, bez toho pojedete leda do Trutnova.. ridičák je jednou z hlavních podmínek programu. Před odjezdem si taky musíte zařídít mezinárodní řidičák, na který tu budete v začátcích jezdit.. Co bude dál vám napíšu později. :)

Kolik to všechno stojí a kde na to mám vzít.?
To je snad ta nejčastější otázka, kterou skoro denně dostávám.. Je těžký tu částku vyslovit, aby vás to už dopředu neodradilo.. takže to vezmu všecko postupně od těch nejhlavnějších položek..
Poplatek Student Agency 2500,-
Poplatek Au Pair Care 350 dolarů (záleží na kurzu měny, já to paltila v korunách.. 7560,-)
Poplatek ambasádě 3200,-
.. To jsou ty nejhlavnější a nejvýraznější poplatky co platíte. NE VŠECHNY DOHROMADY.! Já zaplatila první poptalet SA.. cca za měsíc mě čekala ambasáda a za cca dva měsíce poplatek APC. Měla jsem odjezd naplánovaný až dlouho na match, takže většinou ten rozestup od ambasády a poplatku us agentuře není tak velký, ale i tak se to dá zvládnout.. Počítejte taky s tim, že okolo je dalších x polatků.. jako mezinárodní řidičák 50,-, doktor 100,-.. támhle fotky, támhle tenhle papír a bla bla bla.. a ono to ještě nějakou tu tisícovku hodí. plus dolary do začátku, dárky rodině..
No u mě byla výsledná částka asi 18 000,-
A kde že sem na to vzala.? Jak se říká.. Práce šlechtí. Takže brigádou se to určitě zaplatit dá, když si ujasníte priority, za co chcete utrácet :) Samozřejmě vám můžou pomoc rodiče a vy jim to pak z těch vydělaných pezez tady vrátíte. Záleží jak to u vás doma chodí. Vždycky tu nějaká možnost je.. stačí chtít :)

Pohovor v angličtině
Na to jak jsem z něj byla vystreslá, to zas tak zlý nebylo :D Nesnaží se vás tam zbytečně trápit.. spíš naopak se snaží vám pomoc, když náhodou přesně nevíte :) Nemějte strach a tady je pár základních otázek, na které se připravit:
Jak bych se zachovala kdybych řídila auto a dítě by si odeplo pás
Jak bych se zachovala kdybych šla na hřistě se dvěma dětmi a tyby se začali hádat o jednu hračku.
Co bych dělala kdyby mi dítě spadlo z houpačky
Jak bych si představovala program s dítetem,
Jaká je moje představa o americké rodině,jaké mají HF povolání
Proč chci být Aupair
Co dělám ve volném čase, Co budu dělat např. dnes,
Jak si představuji den a program s dítětem od rána ož do večera.
Jak jsem se dlouho učila anglicky,jestli hovořím i jiným jazykem
Jestli bych si dokázala zvyknout na to že má rodina nějaký režim
Co bych chtěla s rodinou dělat.
Jestli jsem byla už v Americe
Jestli jsem byla ještě v nějaké zemi ve které mluvili anglicky....

Po vypnění vašeho profilu na stránkách APC, pohovoru a dodání všech dokumentů (maturitní vysvědčení, kopie ridičáku apod..všechno vám to sepíše SA) a pak taky schválení vašeho profilu americkou agenturou (může trvat třeba i týden až dva) následuje fáze matching..

Nervy drásající proces nejistoty, pochybování sama o sobě, jestli jste vůbec pro někoho dobrá :D Jo.. stojí to hodně nervů a to vám říkám dopředu. Jak dlouho to trvá vám nikdo předem řít nemůže.. třeba se stane, že se vám bude líbít první rodina a vy jí a máte match po prvním dni.. a nebo se vám nebude líbít ani 35 rodina a vy budete v matching půl roku. Vážně stojí za to si počkat až budete cítít, že je to ono.. Nikdo vám neřekne co přesně to je, ale věřte, že to poznáte.. :))

Otázky pro rodinu
Nepodceňovat přípravu.! To jak zapůsobíte na první dojem na skypu je fakt důležitý a když tam budete koktat a koukat jak puk, určitě to nepomůže :D Rodiny samozřejmě cháput to, že jste nervózní, ale pro váš lepčí pocit se fakt snažte působit dobře :) Tady je pár typů na otázky:
Mají speciální stravovací návyky.?
Které výdaje hradí au pair a které rodina (telefon, benzín,..)?
Je k dispozici auto?
Jak se děti snášejí se současnou au pair + kontakt na ní
Jak se děti snášení navzájem.?
Jaké zálibi mají děti.?
Jak rodiče reagují, když je jejich dítě neposlušné.?
Jak má reagovat au pair, když děti zlobí.?
Jak vypadá pokoj au pair.?
Co bude mojí povinností.?
Jaká jsou rodinná pravidla.?
Jak bude vypadat den aupair.?
Jsou deti na neco alergicke popr. na co.?
Jak daleko je vlakove/autobusove spojeni v pripade pokud neni k dispozici auto?
Skola v blizkosti kterou by au-pair mohla navstevovat?
Mam vecerku.? Pokud ano, v kolik.?
Co bude moji povinnosti pokud HF jede na dovolenou a nechava au-pair doma? (v pripade,ze od HF vite, ze se chystaji na dovolenou a neberou ap s sebou)
Pokud ma rodina dite (deti) se special needs - autismus atd. - navstevuji nejaka sezeni,terapie, specialni pece?...atd.

Match s rodinou je jedna velká úleva, se kterou zároveň začíná to velký uvědomění si, že někam jedete, už znáte přesný místo kam a kdy. Začíná období volání, papírování, připravování, nakupování.. tohle období uteče jako voda. Nenechávejte všechno na poslední chvíli, aby z toho pak nebyl průšvih.

Po matchi vám agentura pošle papíry s instrukcema co a jak dál.. vy si zařídíte pohovor na ambasádě a skoro můžete jet :D

Jak to chodí na ambasádě.?
Po zdlouhavém vyplňování DS 160 (informace co a jak vám opět dodá agentura) se můžete objednat na pohovor na ambasádě. Když tam přijdete, hned u vstupu si ochranka prohlídne vaší kabelku, odškrtne jméno a můžete jít dovnitř. Projdete bezpečnostním rámem, odevzdáte všechnu elektroniku a následuje schodište do prvního patra.. U okýnka č 1 odevzdáte všechny papíry i s pasem, dostanete brožurku o svých právech a pošlou vás na čekačku. Já jsem nečekala dýl jak 10 minut, když si mě zavolali k okýnku č.4, kde seděla poměrně milá paní. Ta už mluvila jen anglicky a ptala se mě na to, co je v tý brožurce (doporučuju přečíst), pak taky ukazovala můj pas a ptala se jestli jsem to opravdu já, vzala mi otisky a šla jsem zas na čekačku. Pak mě čekalo okýnko č.5 , kde se mě pán ptal co chci dělat v USA, kde budu bydlet, co chci dělat až se vrátím.. Pak něco zamumlal, dostala sem razítko, řekl, že pas mi do týdne přijde s vízem a bylo vystaráno.! Celá nábštěva cca 30 minut :)

Před odletem nezapoměňte na odhlášení z pojišťovny, popřípadě z pracáku, když na něm jste.. nezapomeňte na ten mezinárodní řidičák. Oběhat si doktory.. není toho málo, ale ty věci jdou tak postupně za sebou, že se to dá vzládnout.

Co si zabalit.?
Chacha.. já si zabalila jen něco málo a i tak toho bylo až dost :D Oblečení je tady směšně levný, že bych brečela a brečet budu, až půjdu zas někdy v ČR nakupovat :D Holky fakt si vemte jen to nejzákladnější do prvních dní a pak si tu kupne pro radost něco hezkýho :) Pomáhá to i na nervy :D

Všechny informace o letu a cestě dostanete na předodletové schůzce u agentury, takže vám to dost usnadní život.. .)

A pak prostě letíte..

Já si začala uvědomovat, že se to vážně děje až když jsme z letadla viděla Empire State Building.. ten pocit nikdy nezapomenu.!!

Školení má každá agentura zařízené jinak, ale v podstatě se na všech probírá to samé. Základní informace o tom, jak to v USA chodí, aby kulturní šok nebyl tak veliký. Dozvíte se, kolik dácat dýška, jak řídít, koho zavolat v nouzi a samozřejmě jak se starat o dítě.. co děti jedí, jak chodí do školy, co s nimi dělat a co zase ne.. Chvílemi je to nuda, chvílemi zábava. Seznámíte se s hokama z celého světa. Naše školení bylo v hotelu Hilton a musím říct, že se mi to tam moc líbílo. Mám prostě ráda hotely a hotelovou péči :D Plus Starbucks v přízemí z toho udělal mnohem příjemnější 4 dny.! (do pokoje si můžete vzít pouze jedno zavazadlo, takže na tom myslete při balení a připravte si třeba do příručáku oblečení jen na školení, ať si to pak na místě nemusíte přendavat z kufru do kufru před lidma)

Po ukončení školení so vás rodiny buď vyzvednou osobně a nebo pokračujete letadlem dál z NYC. Mě čekal ještě 4 hodinový let do Texasu. Agentura nás dopravila na letiště a pak už jsme byli doopravdy sami.. Teda některý holky měly skupinky a letěly pohromadě, ale já byla sama. Najednou ta nejistota, zmatek.. zjistit jak to chodí na check in.. udělat check in, jít odbavit kufr.. projít pasovkou.. čekat na letadlo..

Jo ještě jsem zapomněla zmínit imigrační po příletu do USA. Stojí se dlooooooouhá fronta, ve který se mi hlavou honily myšlenky jakože co když neprijdu, co když nedostanu razítko, co když nemám všechny papíry. Jo, je to trošku stresující. Pak když přijde samotná kontrola, snažíte se vypadat děsně mile a nevinně :D Chlápek se ani na moc neptá.. vlastně mě se neptal asi na nic. Jen strašně dlouho koukal na můj pas, pak na ty papíry a nakonec mi dal to děsně důležitý razítko a cesta byla volná. Pocit z nezaplacení.!

Fáze 3:

US řidičák
Každá země má svůj vlastní systém. Někde potřebujete místní řidičák hned, jinde můžete počkat. Každopádně určitě si ho pořiďte. Testy nejsou těžký a řízení je tu jednodušší než u nás. Možná budete ze začátku trošku zmatené, ale časem to půjde. Někde se dělají testy jen písemné, někde i jízdy. Všechno se dozvíte na místě, ale počítejte s tím, že to přijde.

Telefon
Většina rodin vám telefon pořídí hned jak přijedete a většinou platí i účet za něj (tak to mám já). Jiné rodiny au pairkám jen přispívají třeba půlkou, ale na vlastní triko to nikdy mít nebudete.

Auto
Zas individuál.. na auto by jste se měli ptát už před matchem. Je to důležitá součást. Když budeme bydlet na samotě u lesa bez auta, určitě to nebude ten nejlepší rok vašeho života. A to není jen výmysl.

SSN
Social Security Number je potřeba zařídít hned potom jak přijedete. Vaše koordinátorka vám poradí co a jak a kde. Je to něco jako důkaz toho, že jste v zemi legálně a můžete se díky němu přihlásit do školy, na testy.. Je to prostě důležitý dokument :)

Škola
Moje oblíbená část. Spoustu holek to děsi, ale není to nic strašného. Rodina vám školu zaplatí a vy si můžete vybrat co vás baví. Většina škol nabízí všechno možná od fotografování po angličtinu. Škola je jedna z podmínek úspěšného ukončení programu, takže to rozhodně nepodceňujte.

účet v bance
Ten nejde zařídít jen tak hned po příjezdu. Nejdřív musíte mít SSN a nějaký další dokument, který vám přijde na vaši adresu. Nejlépe řidičák. Samozřejmě taky je to individuální a může se stát, že to potřebovat nebudete. Ale z 95 % to tak je, takže s tím počítejte. Taky si zjistěte jakou banku má rodina a i když vám budou nabízet tu samou, buďte opatrné, protže někdy jsou vysoké poplatky, protože nemáme žádné výhody. Takže spíš hledejte banku podle poplatků, než podle rodiny. Oni by to měli pochopit. :)

Nezapomeňte, že se tu alkohol pije až od 21.! A je to dost striktně dodržovaný. To je možná i věc, kvůli který chtějí některý holky letět až později. Ale za mě.. myslím, že se to tu dá přežít v pohodě i bez alka a to je mi 22 :)

Co dál.? Když mě ještě něco napadne, tak to sem doplním.! Zatím se mějte, rozmýšlejte, plánujte a pojeďte.! Stojí to za to <3
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | 26. února 2015 v 16:59 | Reagovat

Tak jsem si to celý opět přečetla, a byla bych mooooc ráda, kdyby to vyšlo..achjo, blbá škola, ať už je po..:/ :)

2 Madlovers Madlovers | Web | 1. března 2015 v 21:53 | Reagovat

Jak na to tak koukám, jsem moc ráda, že jsem dělala au-pair jen na 3 měsíce a ve vlastní rodině :) takovýho zařizování....fakt obdivuji, ale celkem mě to navnadilo :D díky

3 SergiooZ SergiooZ | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:40 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

4 MarcoN MarcoN | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:38 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

5 LarrySLUBY LarrySLUBY | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 23:43 | Reagovat

join the new social <a href=http://onlinecasinos-x.com>casino</a> guide

6 JezryJef JezryJef | E-mail | 26. října 2017 v 14:15 | Reagovat

viagra 10mg vs 20mg you cannot reply to topics in this forum
http://viagrawithoutdoctorusa.net - viagra without a doctor prescription usa
  viagra 5 mg online our newest member
<a href="http://viagrawithoutdoctorusa.net">viagra without a doctor
</a> - viagra compatibility with other medication
cheapest viagra online

7 Allezevose Allezevose | E-mail | 26. října 2017 v 14:52 | Reagovat

cheap viagra generic online
http://viagrawithoutdoctorus.net - viagra without prescription
  viagra 20mg msn messenger
<a href="http://viagrawithoutdoctorus.net">viagra no prescription
</a> - viagra 80mg
cheap viagra bangkok

8 MazuelJiz MazuelJiz | E-mail | 15. dubna 2018 v 17:19 | Reagovat

viagra 20mg online moderators
http://viagrawithoutdoctorshop.com - viagra without prescription
  cure ed
<a href="http://viagrawithoutdoctorshop.com">viagra without doctor prescription
</a> - 5mg viagra
viagra kaufen

9 AnkgvSnics AnkgvSnics | E-mail | Web | 9. června 2018 v 12:14 | Reagovat

casino real money <a href="https://casinorealmoney2018.us.org/">mgm online casino</a> betfair online casino | https://casinorealmoney2018.us.org/ - slots for real money

10 AtfmmSnics AtfmmSnics | E-mail | Web | 10. června 2018 v 15:57 | Reagovat

aol games casino <a href="https://aucasino24go.com/">crown casino melbourne</a> wrest point casino https://aucasino24go.com/ - fair go casino login

11 AfmtmSnics AfmtmSnics | E-mail | Web | 10. června 2018 v 19:59 | Reagovat

casino moons <a href="https://aucasino24go.com/">jupiters casino gold coast</a> jupiters casino https://aucasino24go.com/ - online casino

12 AuaykSnics AuaykSnics | E-mail | Web | 10. června 2018 v 19:59 | Reagovat

star casino gold coast <a href="https://aucasinomate.com/">jupiters casino gold coast</a> tangiers casino https://aucasinomate.com/ - crown casino melbourne

13 AtcpnSnics AtcpnSnics | E-mail | Web | 11. června 2018 v 4:09 | Reagovat

mongoose casino <a href="https://aucasino24go.com/">rich casino</a> jupiters casino https://aucasino24go.com/ - tangiers casino

14 AhyfeSnics AhyfeSnics | E-mail | Web | 12. června 2018 v 12:53 | Reagovat

aol games casino <a href="https://aucasino24go.com/">doubledown casino</a> treasury casino https://aucasino24go.com/ - tangiers casino login

15 AdxknSnics AdxknSnics | E-mail | Web | 12. června 2018 v 12:53 | Reagovat

raging bull casino <a href="https://aucrowncasino.com/">jupiters casino gold coast</a> crown casino https://aucrowncasino.com/ - jupiters casino gold coast

16 AjhzxSnics AjhzxSnics | E-mail | Web | 12. června 2018 v 18:07 | Reagovat

jupiters casino <a href="https://ausonlinecasino.com/">crown casino</a> black diamond casino https://ausonlinecasino.com/ - tangiers casino login

17 AgenfSnics AgenfSnics | E-mail | Web | 13. června 2018 v 6:08 | Reagovat

casino games <a href="https://onlinecasinoaussie24.com/">casino online</a> crown casino https://onlinecasinoaussie24.com/ - casino games

18 AfxbcSnics AfxbcSnics | E-mail | Web | 13. června 2018 v 10:17 | Reagovat

raging bull casino <a href="https://onlinecasinoaussie24.com/">rich casino</a> wrest point casino https://onlinecasinoaussie24.com/ - crown casino

19 AcwlpSnics AcwlpSnics | E-mail | Web | 13. června 2018 v 10:42 | Reagovat

winward casino <a href="https://ausonlinecasino.com/">crown casino perth</a> mongoose casino https://ausonlinecasino.com/ - fair go casino

20 AtzjgSnics AtzjgSnics | E-mail | Web | 13. června 2018 v 14:24 | Reagovat

emu casino <a href="https://onlinecasinoaus24.com/">treasury casino</a> winward casino https://onlinecasinoaus24.com/ - joe fortune casino

21 AhwxgSnics AhwxgSnics | E-mail | Web | 13. června 2018 v 18:33 | Reagovat

casino games <a href="https://onlinecasinoqw.com/">online casinos</a> gsn casino slots | https://onlinecasinoqw.com/ - online casinos

22 AhqbpSnics AhqbpSnics | E-mail | Web | 14. června 2018 v 3:48 | Reagovat

online casino slots <a href="https://onlinecasinoqe.com/">free online casino slots</a> online casino games | https://onlinecasinoqe.com/ - bovada casino

23 AagvySnics AagvySnics | E-mail | Web | 14. června 2018 v 13:04 | Reagovat

online casinos <a href="https://onlinecasinoqe.com/">casino bonus</a> bovada casino | https://onlinecasinoqe.com/ - online gambling

24 ApzlvSnics ApzlvSnics | E-mail | Web | 14. června 2018 v 15:29 | Reagovat

casino moons <a href="https://ausonlinecasino.com/">online casino</a> mongoose casino https://ausonlinecasino.com/ - wrest point casino

25 AmqyqSnics AmqyqSnics | E-mail | Web | 14. června 2018 v 17:04 | Reagovat

bovada casino <a href="https://onlinecasinoqe.com/">best online casinos</a> gsn casino | https://onlinecasinoqe.com/ - online casino games

26 ArkxaSnics ArkxaSnics | E-mail | Web | 15. června 2018 v 3:37 | Reagovat

fair go casino login <a href="https://onlinecasinoaussie24.com/">cashman casino</a> wrest point casino https://onlinecasinoaussie24.com/ - online casino australia

27 AnvvsSnics AnvvsSnics | E-mail | Web | 15. června 2018 v 3:42 | Reagovat

casino slots <a href="https://onlinecasinoqr.com/">casino blackjack</a> best online casinos | https://onlinecasinoqr.com/ - online casino

28 AjvklSnics AjvklSnics | E-mail | Web | 15. června 2018 v 16:24 | Reagovat

online casino australia <a href="https://ausonlinecasino.com/">jupiters casino</a> jupiters casino gold coast https://ausonlinecasino.com/ - fair go casino

29 AjzaiSnics AjzaiSnics | E-mail | Web | 15. června 2018 v 20:09 | Reagovat

emu casino <a href="https://onlinecasinoaus24.com/">casino</a> jupiters casino https://onlinecasinoaus24.com/ - cashman casino

30 AmlycSnics AmlycSnics | E-mail | Web | 16. června 2018 v 4:27 | Reagovat

fair go casino <a href="https://onlinecasinoaussie24.com/">jupiters casino gold coast</a> mongoose casino https://onlinecasinoaussie24.com/ - tangiers casino

31 Money Loan Money Loan | E-mail | Web | 15. října 2018 v 22:56 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">bad credit loans direct lenders</a> bad credit loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>payday loan usa</a>

32 CheszerWhott CheszerWhott | E-mail | Pondělí v 12:06 | Reagovat

academic writing services
<a href=http://writemyessayassistant.com>write my essay for me</a>  buy college research papers online
<a href="http://writemyessayassistant.com">write my essay for me</a> - buy essay
application essay help

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama