Leden 2015

zima, léto, zima, texas..

31. ledna 2015 v 1:01 4. měsíc
Ahoj všichni :))

čím bych asi začala :D Že se nám tu udělalo krásně už jste si jistě všichni všimli na mém FB popřípadě instagramu.. (FB: veronika Houdová, IG: houdicka .. kdyby jste se chtěli na cokoli zeptat odepisuju ve dne, v noci). A jestli jste si nevšimli, tak vám to popíšu asi takhle: VEDROOO.! Nejvyšší teplota byla ve středu, kdy mi mobil ukazoval krásných 28 stupňů. Využila jsem toho jak se jen dalo a ve všech volných chvílích jsem byla venku a četla si. Po prvním dnu jsem chytla pěkně barvičku a radovala jsem se z toho jak se v lednu můžu opalovat. Dnes je pátek a já vám narovinu říkám.. mám barvu do cihlově červena až rajčatova :DD Teorie, že v lednu se přeci spálit nemůžu, byla mylná. Předpokládám, že tak za dva dny se začnu loupat a za dalších 5dní bude zpátky moje sýrovobílá barva :D No nic.. Každopádně tyhle slunné dny v lednu jsou předzvěstí hoodně teplýho léta. Asi to tu teď bude jako na houpačce, než se teplota ustálí a začne.. jaro.?! nebo možná léto.?! Kdo ví.. :D


Oklahoma City, OK

26. ledna 2015 v 17:14 4. měsíc
Další město, další stát..

Myslím, že když už je člověk tady, měl by toho vidět co nejvíc a tak jsme se rozhodly s Veru pro výlet do Oklahoma City. Není to nějak daleko (berte to z pohledu jak je USA velký) :D Asi 3 hodinky cesty.. kolem 330 km :) Takže jsem připravila svojí mazlinku Jettu na cestu a mohlo se jet. Ještě než začnu popisovat výlet chci říct, že každou středu je na myčce Ladies day, což znamená mytí a luxování auta s 50% slevou.. a to se vyplatí.!! Takže jsem si ve středu jela umýt auto a aby to třeba nebylo moc jednoduchý o 4 hodiny později začalo pršet. Jak já nadávala :D Nicméně amerika je stále plná překvapení. A tak jsem v pátek vzala účtenku ze středečního mytí, dojela na myčku a auto mi zadarmo přemyli. Protože tady to tak chodí, když do 24 hodin po umytí začne pršet. :D

ordinary week :)

22. ledna 2015 v 19:02 4. měsíc
Ahoj všem :)))

Ani nevím o čem chci napsat, ale prostě má náladu na to, sem něco napsat. Na poslední článek o tom, jaké je to být au pair, bylo dost ohlasů a to v dobrém smyslu, tak vám za to chci poděkovat. :)


Článek jsem psala docela dlouho do večera a pak nějak nemohla usnout, takže následovala docela težká neděle.. Taková ta jak se vám nic nechce, jen ležet a spát. Ale i přes to zvítězilo počasí venku, protože bylo nádherně a mně se nechtělo být doma. S únavou na tom byla Veru uplně stejně jako já, ale nakonec se mi ji podařilo vytáhnout ven.. Jely jsme do arboreta a botanický, která leží na okraji velkýho jezera kousek od Dallasu. I když jsme nebyly uplně nadšený z toho, že musíme platit parkovný a vstup, nakonec jsme nelitovaly a užily si pěknou procházku :)

Downtown Dallas

18. ledna 2015 v 4:55 3. měsíc
Dnes jsem zažila úžasný den.. možná jeden z těch nejhezčích v životě. Bylo nádherně a my jsme prakticky půl dne prochodily s Veru po Dallasu. Nikam jsme nepospíchaly, věděly jsme, že máme na všechno čas a tak jsme si vychutnávaly každou minutu venku, na sluníčku a centru všeho dění. Opravdu celý den neměl chybu a já bych vám tu mohla udělat průvodce po tom, kde všude jsme byly, ale podle mě by vám to nedalo tolik jako fotky.. takže jsem na rajčeti udělala složku, kde můžete vidět všechny fotky a pokochat se krásou "našeho" města.. :)


Když jsem se tak procházela vším tím typicky americkým, hodně moc jsem přemýšlela.. nad tím, jak je mi tu hezky, zrovna teď, v tuhle chvíli.. a řekla jsem si, že musím napsat nějaký článek o tom, jak po třech měsících vidím au pair život.

Jaký je to být au pair.? Spousta z vás na to má odlišný názor.. sto lidí, sto názorů. Já se zatím nesetkala s tím, že by mě někdo odsoudil za to, jak a pro co jsem se rozhodna (a nebo mi to aspoň neřekl do očí). Ale vím, že i tací jsou a proto bych vám to chtěla přiblížit dvě věci, se kterými se setkávám nejčastěji a za který bych nejradši škrábala oči a trhala uši.!

Názor první: Au pair je levná pracovní síla..
Tak to je snad největší blud, který jsem kdy slyšela.!! Pro začátek pár čísel.. 4280 dolarů zaplatí rodina potom, co se s námi dohodne na to, že k nim přijedeme. Dalších 3700 dolarů pak musí zaplatit během měsíce. Takže to jsme skoro na 8000 dolarech ještě než přijedeme.. Potom samozřejmě naše výlata, téměř 200 dolarů TÝDNĚ.!! Což dělá po roce i s poplatky co jsem zmínila 18 013 dolarů. Určitě každý z vás co umí číst, umí i počítat.."Zadarmo" bydlíme a jíme, většina z nás chodí s rodinami třeba do kina nebo jako já na střílení. Takže asi tak.
Když říkám zadarmo bydlíme a jíme, není to tak úplně pravda.. jde jen o to, že neplatíme nájem a nekupujeme si jídlo, ale rodina nám to automaticky strhává z výplaty, které pak v čistým dělá těch 195,75 dolarů. 45 odpracovaných hodin týdně krát minimální hodinová mzda je naše "hrubá" mzda.. z toho si rodina odečte poplatek za ubytování a stravu. Já to prostě beru jakože "zadarmo" protože já si nic sama platit nemusím. To jen abych tu někoho nepřivedla k omylu :)))

Názor druhý: Jsme tu prostě na prázdninách..
Za to bych střílela hlavy :D To, že tu můžeme vidět tisíc nových věcí a tisích nových míst, neznamená, že tu neděláme nic jinýho.. My jsme sem překvapivě přijeli pracovat. A že starost o dítě, je jedna z největších zodpovědností v životě, asi nemusím zmiňovat. A protože tu za naší práci bereme peníze, taky tu platíme daně. Ano, opravdu platíme daně.. a ne málo. Samozřejmě tu máme lehčí život v tom, že nemusíme přemýšlet o tom, jak zaplatíme příští měsíc nájem, ale prázdniny to nejsou a to mi věřte.. Jsou věci, o kterých spousta holek na blogy nepíše a ani já o nich nepíšu, protože tu nechci do detailu popisovat svoji práci. Starost o dva předpubertální prcky totiž není zrovna jednoduchá. Chápu, že si to spousty lidí vyloží jinak, když vidí, jak jsem tenhle týden byla tam a ten druhý zase jinde. Ale to je pár hodin.. a co ten zbytek.? Ten vyplňuje to, že se snažíme ze sebe vydat to nejlepší a stát se sočástí rodin, pro které bychom tu i dýchali.To je můj názor..

Spoustu věcí mi tu za ty tři měsíce zevšednila.. Jako třeba to, že ráno vstanu, udělám si snídani v kuchyni, která pro mě byla ještě před třemi měsíci cizí, dnes už jí beru jako svojí vlastní. Stejně tak jako už si jdu se samozřejmostí sednout za volant. Ale pořád tu jsou věci, které nezevšední a jsou to především ty nehmotné. Asi nikdy nezevšední vděk Adamovi a dětem, že se tu mám tak hezky. Nezevšední pocit, že tam někde daleko mám nejlepšího kamaráda, o kterém vím, že tam pro mě pořád bude. Nezevšední to divný mrazení při pocitu, že jednou budu moc říct, že jsem žila ve Spojených Státech Amerických. Nikdy mě neomrzí vědomí, že lidi jako vy, co čtou můj blog, mě něčím určitým podporujete, chcete vědět jak se tu mám a jestli je vše v pořádku.

Není to lehká cesta stát se au pair, předchází tomu spoustu papírování, zažizování, nervů, trápení.. a to, že já jsem to všechno vzala z jiné strany je to nejlepší, co mě na téhle cestě mohlo potkat. Neznamené to však, že to tak má každý. Stát se au pair chce hodně odvahy a mrzí mě, že spoustu lidí tuhle práci zesměšňuje a znehodnocuje. Kdo si to nezažil by o au pair neměl říct křivé slovo.. mluvte, až budete vědět o čem to vlastně mluvíte.

Asi vás tenhle článek překvapil.. není plný pozitiv a smíchu,ale chtěa jsem, aby se nad sebou někteří zamysleli. V tuhle chvíli je mi opravdu krásně a mám spoustu smíchu na rozdávání, ale na takový důležitý věci by se zapomínat nemělo.

Mám vás moc ráda a snad vás tenhle článek neodradí od další návštevy blogu. Z Texasu zdraví Houdička <3

SOUTHFORK RANCH.!!

11. ledna 2015 v 20:08 3. měsíc
Ahoj všem.!

Asi není nic, co by bylo víc typické pro to, když se řekne Dallas, než seriál Dallas. Pro mě to byla první věc, která mě napadla, když jsem se rozhodla přestěhovat sem.! A tenkrát mě ani ve snu nenapadlo, že mu budu tak moc blízko. Měla jsem totiž to štěstí a mohla jsem si projít slavný Soutfork ranch, kde se seriál natáčel. Nebude to nějak dlouhý článek, protože si myslím, že to bude spíš o fotkách, ale ráda bych vám přiblížila tu atmosféru, která nás úplně pohltila.!


dárky, párty, 2015..

3. ledna 2015 v 22:02 3. měsíc
Na začátku vám všech chci popřát co nejhezčí rok 2015.!! Vůbec nemůžu uvěřit, že to tak najednou přišlo..

Tenhle článek bude mít takový dva důležitý odstavce.. první bude o tom jak probíhala hlavní oslava vánoc v Lampasasu a další bude o tom, jak jsme s Veru slavily nový rok.. myslím, že budeme docela překvapení :D

Nemálo z vás se ptalo co jsem dostala k Vánoců a hodně z vás už ví, že nový foťák.. z toho jsem byla a pořád ještě jsem, docela dost překvapená, vlastně jsem něco takového vůbec nečekala.!! Není to jen tak obyčejnej foťáček turisťáček, ale celkem slušná zrcadlovka. Přesně pro typ lidí jako jsem já, co nechtějí být profi fotografy, ale prostě chtějí mít hezké fotky. Tenhle dárek jsme si rozbalila až úplně naposled aniž bych tušila co v něm je :) Byly to 4 balíčky, na kterých bylo napsané v jakém pořadí je otevřít.. první balíček byl právě onen foťák, v druhém byla brašna, ve třetím stativ a v posledním velká spousta dopňků jako paměťové karty, clona, držáčky a různý kravinky o kterých do teď nevím na co přesně jsou :D Takže to byl ten hlavní dárek, ze kterého jsme měla šílenou radost a zároveň jsem věděla, že mě čeká spousta práce s tím se naučit dělat pěkné fotky.