Listopad 2014

Happy Thanksgiving day !!

28. listopadu 2014 v 2:55 2. měsíc
Slíbila jsem, že napíšu další článek hned v pátek. Jenže je čtvrtek večer, kdo ví kolik bude zítra práce a já mám zrovna teď dost volného času, tak jsem se do toho pustila :)

Jestli čekáte, že napíšu jakou jsme měli velkou rodinnou oslavu, uprostřed stolu krocana s nádivkou a spostu dalších dobrot okolo, pletete se. Neříkám, že mi není líto, že jsem něco tak typicky americkýho nezažila, ale věřím, že si to s rodinou ještě vynahradíme.

Byl to normální den jako každý druhý. Ráno jsme vstali, děti si vyzvedla Dý, já jsem trochu poklidila, zacvičila si a koukala na Thanksgiving Parade z NYC v telce. Bylo to takový divný prostě, zrovna v tak velkej den jsem bez dětí a koukám na telku.?! A tak jsem přemýšlela o všech amerických věcech okolo mě, když mi přišla zpráva..

Thanksgiving break

26. listopadu 2014 v 18:48 2. měsíc
Ahoj všichni :))

Tak jsem skoro po týdnu zase zasedla k blogu a řekla jsem si, že budu pokračovat přesně tam, kde jsem minule skončila. :)

Minulý článek jsem psala ráno v den, kdy jsem byla přesně měsíc v Americe a vůbec jsem nečekala, co mě ten den bude ještě čekat :)

Celý den jsem měla volno tak nějak sama pro sebe, protože děti byly u mamky a ta je měla přivést až večer :) Když jsme se konečně sešli všichni doma i s Adamem rozhodlo se, že pojedeme na večeři do restaurace (samozřejmě tu nikdo nic takovýho, že jsem tu měsíc a vlastně mám co oslavovat, netušil :D). No každopádně pro mě bylo všechno, co se ten den dělo vzácnost, a tak jsme se na véču fakt těšila. :) No jooo.. jenže pak to přišlo. Jak jsem slyšela v jedný větě Veronika a driving, věděla jsem co mě čeká :D Cestu do restaurace (a samozřejmě i z ní) jsem odřídila.. když jsme tam přijeli, měla jsem tak staženej žaludek, že na žádný jídlo jsem neměla chuť a k tomu jsem byla spocená jak kdybych hodinu v kuse dřela v posilovně. :D Ono totiž řídit v 7 večer, kdy je tady největší špička, neni žádná sranda.! Ale co, nějak se to naučit musim, takže sem zatnula zuby a jelo se :)

První měsíc v USA..

20. listopadu 2014 v 20:39 1. měsíc

...aneb takhle se to dělá v Evropě a jinak zase v Americe.

Tak už je to měsíc od chvíle, když jsem se naposledy prošla po evropské půdě. Utíká to jako voda a představa, že mě čeká "už jen" 11 měsíců se mi teda vůbec nelíbí.

Když jsem tak přemýšlela, co a jak se za ten měsíc změnilo, napadlo mě napsat článek o tom, jak se tu vlastně žije. Pro vizuální představu si zadejte do googlu jméno nějakýho typicky americkýho seriálu, koukněte na jeden díl a to je ono. Když jsem tenkrát na pohovoru odpověděla, že si typickou americkou rodinu představuju jako ze seriálu, nebyla jsem daleko od pravdy.

Velký rozdíl je určitě v tom, že tu téměř každý žije v domečku. I naše svodobná sousedka má svůj vlastní (sice malinkatý) ale baráček. Domy se tu staví jinak než u nás. Co jsem si stačila všimnout, nejdřív se postaví uplně celá konstrukce domu ze dřeva a až potom se používají cihly. :)

Další věc.. ano, opravdu se tu doma chodí v botech.!! Vím, že to nedělají v každé domácnosti, obvzlášť tam kde mají maličké děti. Ale my tady u nás v botech chodíme. Tímto vám chci také předtsvit mého nového nej kamaráda a tím je vysavač :D

What´s going on.?

18. listopadu 2014 v 1:31 1. měsíc
Jak už jste si mohli všimnout, maličko jsem změnila vzhled blogu. Pořád to sice není to, co bych chtěla, ale líp to (zatím) neumím. Určitě na tom budu pracovat ve všech volných chvílích. Popravdě jsem vůbec netušila, že můj blog bude někdo číst, a proto jsme se vzhledem ze začátku vůbec nezabývala. Teď ale chci, aby jste to tu měli hezký :* :D

Věc druhá.. MÁME NASNĚŽÍNO.!! No dobře, teď už není po sněhu zas ani památka, ale ráno bylo venku bílo. Co to znamená.? No tady v Texasu je to uplný extrém, protože nesněží ani v prosinci, natož na začátku listopadu. Většina lidí nemohla jít ani do práce, protože tady se nevedou zimní pneumatiky a jet po náledí v letňákách si netroufnou ani amíci :D

City of Dallas

14. listopadu 2014 v 0:39 1. měsíc
Dneska jsem měla vážně úžasný dopoledne :))

Hned potom co jsem vypravila děti do školy jsme s Adamem vyrazili do Dallasu. On samozřejmě pracovně, ale slíbil, že mě vezme do muzea. Vyrazili jsme po půl 8 z domova a do Dallasu jsme přijeli kolem 10.!!! Nikdy jsem šílenější traffic jam nezažila.. myslim, že jsme v tom autě usínali oba a popravdě nevim jak jsme tam vůbec dojeli :D Než si sama troufnu na cestu do Dallasu, bude to asi trvat.. možná v létě třeba :DD

První část výpravy: Kafe.!!!! ..a kontrola věcí v Adamově (naší) nové restauraci. Tak šlapalo všecko jak mělo, chlapi makali, svářeli, zatloukali.. nevim co všecko ještě, ale řekla bych , že fakt dobrá práce. Otvírá se za 20 dní.!! Kafe jsem potřebovala jako sůl.. je vůbec možný, že jsem na tom takovej závislák.?! No asi jo.. Naštěstí hned za rohem je kavárna, tak jsem tam skočila pro kafíčko sobě i chlapům :) S velkou námahou a opatrností jsem transportovala 8 kafí a světe div se, přežilo kafe i já.!


Kolem půl 11 jsme se vypravili do Perot Museum of Nature and Science. Jestli si teď někdo z vás řekne, že to muselo být za trest, tak se strašně plete. Bylo to už od začátku parádní. Celá budova je už od pohledu z venku něčím jiná, moderní, netradiční.. od vstupu jde vidět na celý Downtown, takže jsem se kochala výhledem, i když bylo trošku zataženo a město působilo tak nějak šedivě.


Museum mělo asi 5 pater se vším možným.. my jsme šli nejprve do části s vesmírem a pravěkem. Kdybych sem měla dávat všechny fotky zvlášť, bude to článek co by zabral celou knížku, tak jsem udělala aspoň koláž z pár fotek, aby jste si to dokázali představit :))

-vesmír, pravěk, safari, dinosauři, technika, člověk- ..možná i něco víc, bylo tam toho vážně neskutečně moc.


Už hned na začátku mě zaujalo, že muzeum dotuje spoustu lidí.. samozřejmě jak kdo může, ale podle toho co jsem viděla, tak americká vyšší vrstva na vzdělání nešetří, takže jde do muzea hodně peněz. Havním sponzorem je Henry Ross Perot, podnikatel z Texasu, který 2x kandidoval na prezidenta. Jak jsem pochopila, tak on byl ten, kdo dal počáteční kapitál na vznik muzes v roce 2006.


Když jsme všechno prošli, vrátili jsme se do restaurace a Adam zas pracoval. Já jsem tím pádem měla ost času sama pro sebe.. jenže co s ním když je venku asi tak mínus 467489 stupňů.?! No nic.. zatnula jsem zuby a vyrazila do ulic Dallasu. Po chvíli konečně vylezlo sluníčko a udělal se krásnej den :)) Vůbec jsme netušila kam mám jít, protože internet v mobilu ještě nemám, tudíž mi samozřejme nefungovaly mapy a nic :D Tak ok.. půjdu prostě rovně, tím nic nezkazím :D Udělala jsem dobže, protože ani nevím jak, došla jsem k nápisu City of Dallas a krásnýmu parku s fontánou. Užívala jsem si každou minutu. Bylo mi nádherně.


Chodila jsem tak nějak tam a zpátky kolem a dokola. Fotila jsem co jsem mohla, abych pro vás měla nějaké obrázky :) Dallas mi něčím připomíná NYC, ale je mnohen čistější a tišší. Po dnešku jsem si řekla, že absolutně nelituju toho být tady, v Dallasu a ne nikde jinde. Jasně, je tu teď strašná zima, větší než v Čr, ale je mi tu strašně dobře.


Tak jo, asi výjimečně dva články za sebou, ale myslím, že to stálo za to :))

Krásný den všem .)

Tady písnička co přesně vyjadřuje mojí náladu .. :)


F.R.I.E.N.D.S.

12. listopadu 2014 v 15:44 1. měsíc

Ahoj všem.. :))

Za prvé se chci omluvit, že jsem skoro týden nenapsala ani řádku, ale ani nevím jak, uteklo to jako voda a prostě nebyl čas.

Za druhé chci moc poděkovat za všechny pozitivní ohlasy na muj blog (i když nejsem žádná blogerka a píšu prostě všecko co mě napadne). Je strašně milý číst vaše zprávy, že se vám blog líbí a čekáte na další články. Opravdu díky moc :)

Jak už jsem zmínila v minulém článku Bella byla nemocná a nakonec se to protáhlo na celý týden. A samozřejmě její šílenou chůvu nenapadlo nic jinýho než ji zabavit lakováním nehtů :D Doufám, že mě teď nikdo neodsoudí za lakování nehtů 8 letý holčičce, ale tady je prostě jiná doba a do salonu chodí i tříletý, takže mě omluvte .D Zde můžete vidět výsledek mé práce ->>


Minulý víkend stál opravdu za to :)) V pátek večer jsme jeli na rodinnou večeři do restaurace, kde dělají jedny z nejlepších kuřat v Texasu. Čekali jsme tam na dědu Ala, který by na cestě z Houstonu, kde pracuje. Sice dorazil až potom co jsme my už dojedli a já ho vítala s upatlanýma rukama nu ale což :D aspoň jsem se nemusela dlouho přetvařovat a viděl, že sem holka z Evropy, co jí tu prostě chutná :D Jídlo bylo vážně skvělý.. a je to na mě už docela vidět :/ Kdo se bál, že ztloustnu, bál se oprávněně .D Děda Pal /tak mu říkají od mala děti protože neuměly říct grandpa Al, zkrátily si to na Pal/ dorazil ještě s dalším chlápkem o kterém jsem neměla ani tušení kdo to je.. a on to byl řidič. Ano prosím, děda Pal má řidiče.
Když jsme dorazily z večeře domů, obě děti odapadly znovu s teplotou. Druhý den ráno měl Jeremy ještě baseball, na který šel a to ho dorazilo. Chudáček muj. Po zápase si děti vyzvedla Dý (mamka) a byly u ní až do druhého dne. Já jsem teda vůbec nevěděla co s načatou sobotou, ale to za mě hned vyřešil zbytek rodiny, protože mě pozvali na výlet do centra Dallasu. Venku bylo krásně tak jsem si říkala proč ne :) Nejdřív jsme se byli kouknou na Adamovu restauraci, kterou bude za necelé tři týdny otvírat a řeknu vám teda, že klobou dolu.! Opravdu vše do detailu promyšlené a krásně doladěné. Doufám, že se mu bude dařit. Následovala ještě jedna restarace, kde je Adam asi něco jako spolumajitel, ale ta se bude otvírat někdy až po Novém roce.


Potom jsme se shodli, že už nám pořádně vyhládlo a šli jsme do barbecue restaurace. PANE BOŽE.!! Já nikdy nic lepšího nejedla a že třeba taťka vždycky griloval výborný maso.! Fakt něco úžasnýho.!! Taky jsem dostala pivo.. něco jako náš třešňovej Kocour, akorát pomerančový. K tomu masu uplně výborný, akorát jsem už vážně dlouho žádnej alkohol neměla, tak jsem z toho byla taková dost veselá :D U oběda se mě Pal ptal na spoustu věci a když sem mu řekla, že na neděli chystám nákupy vytáhl z peněženky 100 dolarů a dal mi je na přilepšenou. Jen tak.. Muj obličej v tu chvíli asi nemusím komentovat. Opět to moje známé evropské O. Překvapený ha ha ha

V neděli jsme měly v plánu nákupy. Verča, moje nová soulmate, češka, aupair, z vedlejšího města, krásná a skvělá.. (sleduješ jak už tě tu proslavuju jo.?!) vyzvedla mě a ještě jednu holčinu původem z ruska a jely jsme do Grapevine Mills, což je větší nákupní středisko v Dallasu. Chtěly jsme jít na oběd, kde se k nám přidala ještě jedna au pairka z Brazilie. Já jsem teda už obědvala doma, protože babi ohřála maso a mně bylo blbý odmítnout, tak jsem si tam pak dala už jen Cheesecake. Ale ten stál teda za to.!! Byly jsme v úžasný restauraci Rainforest Cafe, která je dělaná ve stylu deštnýho pralesa. Se všim co k tomu patří, voda, stromy, zvířata. Tam chci rozhidně jít ještě jednou :)


Ani nevím jak dlouho jsme nakupovaly, ale myslím, že jsme pořídily všechno co jsme potřebovaly :)) Já mám strašnou radost z nového zimního kabátu od Korse, který už jsem tu do tý zimi vážně potřebovala. Jo a až vám někdo bude tvrdit, jak je v Texasu vedro, tak jako všichni mně, nevěřte. Mrznu tu.!! :D Taky mám první úlovek z Victoria´s secret, ale to zas uvidíte až někdy příšte. .) Po nákupech jsme si zašly ještě na Sbux a já byla naprosto spokojená.

Když jsem se vrátila domů, děti už tam byly a asi do decíti večer jsme hrály člověče, nezlob se :D Jo, oni to tu taky znají.. akorát místo figurek jsme měli postavičky ze Star Wars. :D


Ještě ten večer jsem tu poprvé řídila.. po počáteční nervozitě jsem to nakonec nějak dala a basta :D Docela náročná neděla, ale stála fakt za to :)

V pondělí jsme vařili u nás doma, což není až tak obvyklé. Samozřejmě, že vařil hlavně Aada, protože to je prostě kuchař jedna báseň. My se mu snažili trošku pomáhat a nakonec z toho byl docela srandovní večer :))


Včera byl pro mě velký den, protože jsem poprvé řídila úplně sama. Pořád se cítím dost nejistě, ale snad to časem doladim a bude všecko ok :)) (tohle je moje autíčko <3)

Večer jsme jely s Bell na Jeremyho zápas, ale byla fakt neskutečná kosa.. já myslím, že v celým Texasu nebyl nikdo víc zmrzlej než já. To se nedalo.! Vydržely jsme tam asi hodinu a jely domu, jinak bychom to zas odnesly na zdraví a to jako ne ne.. :D

Teď je středa ráno a já si užívám asi posledních slunečních paprsků před zimou, protože jak jsem koukala, příští týden už má jen pršet.. ach jo ://

Mějte se všichni krásně..!! Z Texasu zdraví Houdička

2 weeks.. Bell Bell

6. listopadu 2014 v 17:25 1. měsíc
Krásný čtvrtek všem.! :))

Po třech opravdu odporných deštivých dnech tu zase máme sluníčko a krásných 20 stupňů. Dneska jsou to dva ýdny co jsem dorazila do Texasu a řeknu vám, že mi to přijde už jako měsíc. Každý den se prostě děje něco nového a já pořád nemůžu uvěřit, že jsem součástí toho všeho.

Abych nezapomněla.. v neděli jsem dostala klíč od domu a první výplatu.!! Johoooo.. výplata v dolarech, no proč ne :)

Od minulého článku se nic moc nového nepřihodilo, ale stejně píšu ať víte jak se tu mám. Naneštěstí mi onemocněla Bella a už je se mnou druhý den doma. Nějak mi to nevadí, nebo spíš vůbec mi to nevadí, ale štve mě, že ta holka vůbec nic nejí. To je něco strašnýho. Jak jsou ty děti v pohodě, tak v tomhle vůbec. No asi takhle.. jiný kraj, jiný mrav. Přijdu si proti nim jako otesánek. Moc mi tu chutná :D

Všera jsme si z dlouhé chvíle zajeli s Adamem do Dallasu, kvůli zaplacení nájmu jeho nové restaurace. Cestou jsme si dali jak jinak než Starbucks.. ježiš jak já to miluju :D


Cestou zpátky jsme se zastavili na nákupu.. úžasnej obchoďák s organickýma potravinama.! Všechno ovoce i zelenina maximálně čerstvý. Nejdřív jsem se dost upejpala si vzít něco do košíku, ale pak jsem začla nakupovat jako divá. Ananas, jablka, okurky, špenát.. ach nebe.! Upně jsme narvali košík a nechali tak asi 350 doláčů. Každopádně doma máme teď jídla jak pro celou armádu.. no, jim to asi jen já, takže si nestěžuju :D


Potom jsme se ještě nakupovali v Targetu prací prostředky, protože jako žena v domácnosti jsem zjistila, že docházejí. Jo, asi jsme tu vážně něco jako mamina.. rozmyslím si hodně moc, kdy si ty děti pořídím :D Adam koupil Belle děsně moc novýho oblečení, který jak už jsem pochopila, jstejně nosit nebude.. no babi bude zuřit až to uvidí. :D Ta to nesnáší.! Když jsem procházela uličky se vším možným objevila jsem Tengle Teezer na vlasy. Už jsme po něm v česku dlouha koukala a nakonec se rozhodla, že si to tady koupím. Tak jsem si ho pěkně nesla v ruce, že si ho pak zaplatím a Adam se mě zeptal jestli si jako dělám srandu a ať to dám k těm ostatním věcem. Zaplatil mi ho stejně jako lak na nehty..
Jinak TT už jsem vyzkoušela a hodně lituju, že jsme si ho nekoupila už dřív.!!!! Skvělá věc aspoň pro moje vlasy :)


Další změnou u mě je pitný režim.. jsem v tom opravdu hrozná tak jsme si dala výzvu, žetu vypiju minimálně 1,5 litru denně. Snažím se už tři dny a jde to.! :D

Ozvu se zas po víkendu, jestli se do té doby nestane nic vyjímečného. Tak si ho všichni užijte :* V.

Halloween

1. listopadu 2014 v 19:25 1. měsíc
To co se tu dělo už týden dopředu asi ani nemusím zmiňovat.. Američani prostě Halloweenem žijou.! Obchoďáky oranžový od vchodu k východu, domy ověšené pavučinami, nafukovací duchové na zahradách.. to všechno tu bylo.!

Vyřezávání dýni už jsem zmiňovala v předchozím článku, takže k tomu už se vracet nebudu. Teď je na řadě zdobení našeho domečku :) Koupili jsme umělé pavučiny a pavouky (což nebylo zas tak jednoduchý) a pustili se do zdobení. Zabralo to asi hodinku, možná hodinku a půl, ale výsledek se mi moc líbil. Myslím, že muj americký úsměv mluví za vše.


Také jsem tu poprvé pekla.!! Juhuuu.. a docela se to povedlo. Pustila jsem se do pumpkin cream cupcakes. Bylo to uplně jednoduchý, takže to jen nespálit a výsledek byl na světě. Rodince to chutnalo, což je podle mě to nejdůležitější a hlavní důvod proč to dělám. Spokojenost.!!! :)))


A už tu byl pátek.. den D.!
Přes den se nic moc zajímavého nedělo, děti šly do školy jako obvykle, odpoledne měly šachy.
Mě navštívila odpoledne area director Judy. Strašně milá ženská už od pohledu. Probraly jsme důležité věci ohledně řidičáku, pojištění a hlavně školy. Co mě překvapilo bylo, že mi pochválila úroveň angličtiny.! Nejspíš budu chodit do vyššího levelu než jsme předpokládali. Sice to bude asi težší, ale na druhou stranu toho budu víc umět. Snad. :)

Když odešla vrátily se děti ze školy, vyzvedla si je mamka a dohodli jsme se, že se převléknou u ní do kostýmů, potom se vrátí a všichni dohromady pujdeme Trick or Treat :)

Já jsem se mezitím koukla na jeden díl Ordinace v růžové zahradě. Ano, opravdu :D Potom jsem ze sebe udělala poloviční strašidlo a mohlo se jít.


Když jsme vyšli z baráku začala jsem se trošku bát, oni to berou strašně vážně. Srdce mi bušilo, všude na mě koukaly krvavý oči.. bojiiiiiiim.! Šli jsme dál a dál a bylo to horší a horší.! Když na mě z jedný zahrady vybaflo zombie mimino, měla jsme dost.! Takhle jsem se bála naposled, když jsme s Helí koukala na horory :D
Ale mise splněna, děti dostaly spoustu sladkostí a já se vrátila domů sice s bušící srdcem, ale aspoň jsem si nemusela vyměňovat spodní prádlo (někdy jsme měla na mále) :D


Už je to za námi a můžeme se zas těšit na něco dalšího.. Thanksgiving už za 3 týdny :)

Mějte se všichni krásně.! Vaše V.

daily news

1. listopadu 2014 v 19:05 1. měsíc
Je 1. listopadu.! :) Všechny zdravím a přeji krásný víkend.

Už je to víc jak týden co jsme tady.! Je to vůbec možný.?! Wau.!

V pondělí jsme byly s babi nakupovat.. teda spí mi ukázala nějaký obchoďáky tady v okolí. Nic jsem si nekoupila, šetřím přeci.! Ještě jsem si ani nic nevydělala.! Měly ale hezké věci, hlavně teda do domácnosti. Rámečky, alba na fotky.. prostě věci na které si hodně potrpím. Rozpačitý

Už jsme vám říkala, jak jsme dětem koupila dýně na pumpkin carving.? Jestli ne, tak to říkám teď :) Myslela jsem, že bychom mohly mít nějaký první společný zážitek a docela se to vydařilo. Fakt měly radost.! Vyřezali jsme jednu dýni s Vampire Kitty pro Bellu a Batmana pro Jeremyho. Jako ten Batman se vážně povedl.!! (jen nemám fotku :/)


Bella měla v týdnu večerní zápas softballu, tak jsme byli samozřejmě fandit.! Když malinkatý holky hrajou softbal, je to strašně roztomilý. No podívejte sami.


Každý večer, když chodím spát, říkam si jak krásný pokojíček mám :) Myslím, že už jsme se docela zabydlela. Tohle je jedna z mým oblíbených částí, takové decetní a dospělácké.Také jsme se byli podívat na parcelu, kde budeme stavět nový dům. Ano, v červenci se stěhujeme.! Uplně luxusní čtvrť.. domy nádherné.!! Ten náš jsem zatím viděla jen na obrázku, ale už teď se těším až bude stát.

Ve středu večer jsme se konečně sešli všichni doma takže Adam vařil.. ach muuuuj bože.! Co jídlo, to uplnej zázrak.! Asi vás možná zajímá co se tu tak jí. Ano, většina amíků je při těle a já se ani nedivím, když vidím ten životní styl aka najíme se v 10 večer v mekáči. Šílenost. Já se snažím jíst zdravěji, i když změna režimu na US kitchen už je znát :D :// Přikládám fotodokumentaci jídenlíčku :)

Beef steak, salát, houby, bramborová kaše a jasmínová rýže :)


Salát k obědu.. roast beef a všechno možný :D


Snídaně v Country restauraci.. fresh strawberry yogurt + coffee


A když už jsme u toho kafe.. všichni tady o mě nědí, že jsem velkej coffee lover a koupili mi nový kávovar


Tak joo.. to by bylo všechno z týdenních novinek :) Už jen ten velký pátek.. Halloween.!!