Srpen 2014

Embassy of USA ..

30. srpna 2014 v 15:43 Pre-arrival
Ahoj všem,

ve čtvrtek jsem byla na ambasádě.! Člověk tam nechodí každý den, takže by to asi zasloužilo napsání článku. :)

Do prahy jsem jela už ve středu, Honzík mě vyzvedl na Holeškách a vzal mě na Václavák na zmrku. Všechny tyhle krátký chvíle sním si užívám. <3 Potom jsem jela na Smícháč,kde jsme měla sraz s tetou. Koupily jsme mamce plavky a jely "domů". Večer jsem tak brouzdala aupairroomem a narazila na letenku.! Pááááni.! 20. 10. letíme v 9 ráno směr Dusseldorf (1h10min). Ve 12.05 odlétáme směr Newark (8h30min). Po školení poletím z Newarku do Dallasu (3h44min).

Ráno jsem se vydala na ambasádu. Byla jsem objednaná na půl 10. Přišla jsem tam a před vchodem mi ochranka prohlídla kabelku, odškrtla si mě ze seznamu a vpustila mě dovnitř. Tak jsem odevzdala elektroniku a prošla bezpečnostním rámem. Potom jsem šlado prvního patra kokýnku č.1 a odevzdala jsem pas a všechny papíry. Paní mi dala brožurku o právech a poslala mě se posadit. Sonička* říkala, že se na ty práva mám podívat, tak jsem si je pročetla. Když jsem uslyšela svoje jméno, vydala jsem se k okýnku č.4. Moc milá američanka mi vzala otisky prstů a zeptala se mě na pár věcí z brožurky. Taky se mě ptala jak se mám, což mi přišlo milé. Rozloučili jsme se a šla jsem se zase posadit. Potom si mě zavolal pán z okýnka č.5. Ten už působil přísněji, ptal se na rodinu, kam jedu, co tam chci studovat a co chci dělat až se vrátím. Všemu bylo rozumět a i když jsem se sama divila, nedělalo mi problém odpovídat. Dodal, že pas mi přijde příští týden. ANO, mám vízum.! Celá návštěva ambasády necelých 20 minut,to jde :D Hepy jak dva grepy.

Potom jsem si skočilak tetě pro věci, zašla na kafíčko s Týnkou (mojí úžasnou spolužačkou) a mazala na bus. Úspěšný den jsem zakončila s Gabi. <3

Tak joooo, až se zas něco bude dít, ozvu se.! ahoj :)

* Sonička - au pair, která se mnou letí ve stejný den. Díky jejímu blogu jsem se dozvěděla spoustu věcí, už se těšim, až se poznáme. http://sonadousa.blog.cz/

DS 160

17. srpna 2014 v 18:02 Pre-arrival
Všem přeji krásnou neděli :)

Právě jsem zaplatila poplatek ambasádě a dokončila formulář DS 160. Byl to pro mě teda docela horor :D Nejsem si tím úplně jistá, tak doufám, že mi to neomlátěj o hlavu :D

Na ambasádu jsem objednaná 28. 8. 2014.. držte palce.!

jedeme dál.!

15. srpna 2014 v 14:39 Pre-arrival
Věci se začaly hýbat kupředu. V au pair roomu už jsem ve fázi pre-arrival :)

You have matched with the Salazar family, and are scheduled to arrive in the United States on 20.10.2014 for your Orientation program in New Jersey.

Přišel mi email od SA s instrukcema ohedně ambasády. Stačilo se jen podívat na počátek vyplňování víza a už nevim jak dál :D To bude ještě sranda..:) Napíšu až to budu mít hotový.. zatím se mějte krásně.

MATCH.. !!! :))

12. srpna 2014 v 20:05 Matching
..a je to tady.!

Dneska ráno mi přišla zpráva:
Well I´ve got everything worked out over here. I think it would be a great fit so I´ll leave it up to you to decide whether you woul like to join us here in Allen :-).

Jo jo jooo..!! Sice tomu uvěřim až to budu mít v au pair room, ale i tak. Amerika je zas o něco blíž.! .)

maybe match.?!

11. srpna 2014 v 10:03 Matching
krásné pondělí všem :)
tak jsme se konečně dočkala odpovědi na moje otázky :D byly trošku problémy s mejlem :/
Nicméně.. já jsem nadšená.! myslím, že si vzájemně strašně sedíme. :( Poslal mi i fotku a je to sympaťák :) Snad to dopadne dobže a domluvíme se na match.! Doufám, že to není unáhlený rozhodnutí, ale cejtim se dobře.)
Brzy se zas ozvu, protože mi psal, že se těší až si zase zavoláme :) Třeba mi nabídne match.. jo a ještě chci napsat jeho exau pair, třeba se dozvím něco víc :)

Call

9. srpna 2014 v 16:48 Matching
Uuuuuuu.!
Včerejší hovor tak trošku nevyšel, protože Adam to špatně vypočítal a v 5 na mě nějak neměl čas :D Pak jsme to ale vyřešili, dala jsem mu číslo na mobil a psali jsme si apsoň iMessage. Dokonce mi poslal fotku dětí.. aspoň něco :D
Dneska hovor vyšel..
Volal na mobil. Byla jsem taaaak nervózní, že jsem prošla asi tisíckrát bytem tam a zpět. Moc dlouho jsme nemluvili, ale měl moc sympatickej hlas. Ptal se jak se mám a já se zas ptala, jak se má on. Klasickej hovor o ničem.. Domluvili jsme se, že mu pošlu emailem otázky, který mě zajímají a on mi odpoví. Snad jsem nevymyslela nějaký blbosti.. čekám na odpověď. Pak dám vědět..
(štve mě, že jsem ho pořád neviděla.!)

Dallas, Texas

8. srpna 2014 v 9:58 Matching
Možná jsem se v předchozím článku trošku unáhlila..
Ještě ten den večer mi přišel email od Adama. Působil úplně jinak než první email od Randyho.. tenhle byl takovej easy going.. prostě pohoda. Najednou sem uplně změnila názor a docela ráda bych tuhle rodinu poznala víc. Dneska v 5 našeho času máme skype. Už teď jsem docela nervozní.. můj první skype a ještě jsem ani neviděla jejich fotku, takže pro mě bude úplným překvapením, jaký Adam bude. Držte palce.!! Čau a pá V.

Family no.2

6. srpna 2014 v 19:28
Ani nevím, jak to dělám, ale i rodina č. 2 je single father z Texasu :D Dvě děti.. holčička 8, kluk 11. Přišel mi mejl od APC, že se o mě zajímají, ale zatím mi ještě nepsali. Přemýšlím, jestli se jim ozvu sama, ale upřímně.. moc se mi nechce.. zas ten Texas :D A hlavně bych chtěla kompletní rodinu, zvlášť, když tu svojí nemám :) Hezký večer všem :*

Se Student Agency jak v bavlnce

1. srpna 2014 v 7:40 Matching
Pořád se sice nestalo nic převratného, ale nedá mi to sem nenapsat, jak skvělou koordinátorku mám. Jsem v matching víc než týden a ozvala se mi jen jedna rodina.. to jako nic moc. :D Začala jsem trošku pátrat čím to může být. A hodně to dělá datum odletu.. většinou se rodiny ozývají tak měsíc dopředu.. no a já to mám skoro 3. :D Nicméně jsem napsala email Zuzce (moje koordinátorka), jestli nemám něco vylepšit a tak. Ona mi hned volala a uklidňovala mě. Taky mi poradila, že si mám sehnat ještě jednu referenci na dítě mladší 2 let a nemám vůbec věšet hlavu.
Co tím chci říct.? Je hodně agentur, které zprostředkovávají Au pair pobyty a já si vybrala prakticky tu první co mi přišla do cesty, což asi není uplně rozumný. Ale.. s SA jsem zatím maximálně spokojená.!! Jsou strašně ochotní a jde vidět, že mají zájem..
Tak hezký pátek všem a já se zas ozvu příští týden. :)))